Sobiva triikimislaua valimine

Triikimine on üks paljudest kodustest toimingutest, mis inimestele tavaliselt peavalu valmistab. Triikimise ülesandeks on eemaldada riietelt (nagu särgid, püksid ja seelikud) kortsud, kasutades selleks triikrauda. 

Pesu pesemisel on olulised muidugi veel teisedki abivahendid, olgu nendeks siis pesumasinad või pesukuivatusrestid, kuid triikimise kui protsessi enda juures on lisaks triikrauale tähtsal kohal ka triikimislaud. Võib isegi öelda, et triikimislauad on triikimisel vähemalt sama olulised kui kvaliteetne triikraud. Hea triikimislaud suurendab sinu mugavust, muutes näiliselt keerulise ülesande lihtsamaks. 

Seetõttu on oluline, et valiksid oma vajadustele kõige paremini sobiva triikimislaua ning järgmised üldised juhised aitavad sul kindlaks teha, mida peaksid triikimislaua valimisel jälgima.

Triikimislaua õige suurus

Tõhusamaks triikimiseks vali võimalusel kõige laiem triikimislaud, mida suudad leida. Täissuuruses triikimislaud on vähemalt 120 sentimeetrit pikk ja 30 kuni 50 sentimeetrit lai.

Triikimislaua sobiv kõrgus

Enamik inimesi eelistab triikida püsti seistes. Pikaajaline seismine võib aga põhjustada alaseljas pinget. Selle minimeerimiseks on soovitatav, et triikimislaud tõuseks vähemalt umbes sinu puusade kõrgusele. Arvesta enda pikkusele sobivat kõrgust, kui valid enda jaoks sobivat triikimislauda.

Triikimislaua liikuvus

Veel üks asi, mida triikimislaua valimisel arvestada, on sinu kodus triikimiseks vaba ruumi olemasolu. Üldiselt on kahte tüüpi triikimislaudu: sisseehitatud ja liigutatavad.

Sisseehitatud triikimislauad, nagu nimigi ütleb, on need triikimislauad, mis on sisseehitatud tavaliselt sahtlisse või seinakappi. Palju levinumad on aga liigutatavad triikimislauad. Neid laudu saab ühest kohast teise liigutada, mis võimaldab sul triikida kõikjal, kus sa seda teha soovid. Need sobivad ideaalselt ka inimestele, kelle kodus on vähem ruumi.

Triikimislaua kaal

Vali kindlasti võimalikult kerge triikimislaud ehk selline, mida pole mitte ainult lihtne kasutada, vaid mida on ka hoiustamiseks lihtne kokku panna. Lisaks võimaldab kerge alusplaat triikimislauda väiksema vaevaga ühest kohast teise liigutada.

Triikimislaua vastupidavus

Kuigi hea triikimislaud on kerge, peaks sellel olema ka vastupidav raam, mis on piisavalt stabiilne, et see triikimise ajal kergesti kokku ei vajuks või ümber ei läheks. Vali kõige stabiilsem, tugevate jalgade ja tugeva alusega triikimislaud, sest see hoiab ära triikimise protsessiga seotud õnnetused.

Triikimislaua reguleeritavus

Lisaks vastavalt pikkusele õige kõrgusega triikimislaua valimisele on siiski veel teisigi reguleeritavusega seotud soovitusi, mida peaks ostmisel kindlasti arvestama. Alustades sellest, et triikimislaud peaks kindlasti olema erinevale kõrgusele reguleeritav, sest seda kasutavate leibkonna inimeste pikkus võib olla üsna erinev. Erinevate triikijate pikkusega seotud probleemi lahenduseks on niisiis soovitus valida triikimislaud, mida saab reguleerida just sellisele kõrgusele, mis on seda kasutavale inimesele kõige mugavam.

Triikimislaua kate

Hea triikimislaud on selline, millel on väikesed on õhutusavad, et aur saaks välja pääseda. Need avad võivad aga triigitavate riiete kangale märke jätta, seega on oluline, et sinu triikimislaual oleks piisavalt polsterdust. Triikimislaudadel võib olla ka eraldi kate, mille valik ulatub lihtsast kuni keerukani. Kaasaegses valikus on triikimislauad, mis on kaetud kas mittekleepuva või peegeldava kattega. Mittekleepuv kate takistab riiete kleepumist triikimislauale ja peegeldav kate peegeldab kuumuse tagasi riietesse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *