Kellele sobivad polariseeritud päikeseprillid?

Lisaks UV-kaitsele aitavad polariseeritud päikeseprillid vähendada pimestavat peegeldust.

Polariseeritud klaasidega päikeseprillid aitavad vähendada pimestavat peegeldust ja parandada kontrasti nägemist. Seetõttu sobivad need paljudeks aktiivseteks tegevusteks nii suvel kui ka talvel. Dr. Lensor selgitab, millal sedatüüpi päikeseprille kanda.

Mida tähendab “polariseeritud”?

Päikesekiirgus levib igas suunas, kuid horisontaalsetelt pindadelt, näiteks lumiselt maanteelt või järveveelt tagasi peegelduvad kiired võtavad ühtsema ja sageli horisontaalse suuna. Selle tulemuseks on häiriv ja mõnikord isegi ohtlik valguse intensiivsus, mis vähendab nägemise ulatust ja selgust.

Polariseeritud päikeseprillide klaasidel on filter, mis neelab horisontaalset valguskiirgust ning laseb läbi ainult vertikaalse. Selliseid päikeseprille kandes tunned end ereda valgusega mugavamalt ja näed ümbrust selgemalt. Samuti aitavad need vältida momente, kus peegelduv valgus pimestab.

Millal kanda polariseeritud päikeseprille?

Polariseeritud klaasidega päikeseprillid aitavad kaasa turvalisemale ja mugavamale autojuhtimisele ning sobivad erinevateks aktiivseteks tegevusteks nii suvel kui ka talvel.

  • Autoroolis

Horisontaalset peegeldust blokeerivad päikeseprillid on hea valik autorooli. Need aitavad vältida peegelduva valguse pimestavat mõju ning ümbruse detaile selgemalt näha. Nii tunned end roolis mugavamalt ja enesekindlamalt.

Tasub aga meeles pidada, et polariseeritud päikeseprillidega ei pruugi hästi näha teatud digiekraane, näiteks sõiduki multimeedia ekraani.

  • Looduses

Polariseeritud päikeseprillid võimaldavad ereda päikese korral tajuda paremini looduse värve ja kontraste. Sellest on abi nii jalutades ja matkates kui ka näiteks maakodus toimetades.

  • Veekogu lähedal

Polariseeritud klaasidega päikeseprillid blokeerivad intensiivset valguse peegeldust veekogude pinnalt ning sobivad seega hästi kalastamiseks, suppamiseks ja paadiga sõitmiseks, laevareisidel vaate nautimiseks jne. 

Veesõidukite juhtidel tasub aga meeles pidada, et polariseeritud päikeseprillidega ei pruugi hästi näha teatud digitaalseid ekraane ja -paneele.

  • Lumisel talvel

Sedatüüpi päikeseprillid aitavad blokeerida ka pimestavat horisontaalset peegeldust lumelt ja jäält. Seega ära unusta päikeseprille ette panna ka talvistel matkadel ja jalutuskäikudel, uisutama või suusatama minnes või lapsega kelgumäge külastades. 

Päikeseprillid on asendamatud mägedes reisides, kus lisaks peegeldustele on üldiselt ka meie laiuskraadist kõrgem UV-indeks.

Millal valida pigem polariseerimata päikeseprillid?

Kuigi polariseeritud klaasid on enamasti mugavad ja aitavad päikeselistel päevadel ümbrust selgemini näha, tasub mõnikord siiski valida pigem polariseerimata klaasidega päikeseprillid.

Kui liigud pigem linnakeskkonnas ja puutud päeva jooksul kokku paljude digiekraanidega, siis võivad polariseeritud klaasid olla kohati ebamugavad. Seda eelkõige sellepärast, et teatud ekraane näeb nende päikeseprillidega kehvemini. Näiteks ei pruugi sa sama selgelt näha telefoni või sülearvutit, panga- või pakiautomaadi ekraani ja teisi LED-ekraane. 

Dr. Lensori e-poest leiad sobivad päikeseprillid igaks tegevuseks

Kuna kvaliteetseid päikeseprille soovitatakse kõrge UV-indeksi korral kanda pidevalt, on hea mõte hankida erinevateks tegevusteks mitu paari. Dr. Lensorist leiad praktilised ja stiilsed päikeseprillid nii autorooli, sportimiseks kui ka igapäevaseks kandmiseks. Meilt leiad laia valiku ja tuntud kaubamärgid – Ray-Ban, Polaroid, Vogue, DKNY, Police jpt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *